Szkoła Podstawowa w Radziejach

PREZENTACJA PROJEKTÓW GIMNAZJALNYCH

Email

Znalezione obrazy dla zapytania rosengarten radziejeDnia 25 maja odbyły się prezentacje podsumowujące realizowane przez cały rok w klasie II projekty gimnazjalne. Ich tematyka  była różnorodna i zaspokajała zainteresowania naszych uczniów.

Pierwszy projekt pod nazwą "Poszukiwacze tajemnic, tajemnice naszego regionu" realizowali: Magdalena Oryńczak, Tomasz Grochala, Izabela Zaduszko, Karolina Dyniec .

Usłyszeliśmy wiele informacji na temat ważnych historycznie miejsc w naszej okolicy np, dawnej kwatery Adolfa Hitlera w Gierłoży, bunkrów w Mamerkach, ciekawostek związanych z Bursztynową Komnatą. Sporo faktów i zdjęć dotyczyło pałacu Lehndorffów w Sztynorcie oraz dziejów naszego zabytkowego kościoła w Radziejach.


Znalezione obrazy dla zapytania ZDROWIEDrugi projekt o nazwie "Trzymaj formę - aktywność fizyczna i prawidłowe odżywianie" realizowali: Wiktoria Jaross, Aleksandra Satkiewicz Sylwia Grochowska, Seweryn Grochowski.

Najpierw przedstawili wyniki badań ankietowych związanych z dbałością o zdrowie i prowadzenie zdrowego trybu życia, przeprowadzonych wśród uczniów. Następnie opowiedzieli o wszystkich działaniach, które realizowali w ciągu roku szkolnego, aby nasi uczniowie trzymali formę, zdrowo odżywiali się i dbali o kondycję fizyczną. Najważniejsza była organizacja Wiosennego Masterchefa i pielęgnowanie ogródka szkolnego. Wręczyli tez nagrody za piękne prace plastyczne uczniów klas I-III.

Ostatni projekt -  z wychowania fizycznego pod nazwą "Animatorzy Sportu" realizowali Julian Tymcio i Kacper Dujnowski. Zaprosili na mecz siatkówki i opowiedzieli o działaniach i zainteresowaniach sportowych uczniów naszej szkoły.

Projekty oczywiście zostały ocenione pozytywnie, a prezentacje bardzo spodobały się pani dyrektor oraz zgromadzonym nauczycielom i uczniom naszej szkoły.

Gratulujemy gimnazjalistom i opiekunom, a byli nimi w tym roku p. Katarzyna Wojnowska, p. Maciej Józefowicz, p. Maciej Westfalewicz.

 

FESTIWAL INTEGRACYJNY "KOCHAM CIĘ POLSKO"

Email

Podobny obrazW piękny, słoneczny dzień 29 maja, pięć zdolnych wokalistek z naszej szkoły - Julia Mozyro, Wiktoria Gajda, Roksana Predko, Patrycja Gajda i Bogusia Dyniec, miało przyjemność uczestniczyć w III Wojewódzkim Festiwalu Integracyjnym "Co nam w duszy gra" w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Węgorzewie. Główne hasło przeglądu  brzmiało "Kocham Cię Polsko".

Dziewczęta pięknie zaśpiewały przygotowane pod kierunkiem p. M. Juszczuk-Jelskiej pieśni patriotyczne,wysłuchały występów uczniów z wielu szkół naszego regionu np z Olsztyna,  Olecka, Gołdapi, Buder, Więcek, Sobiech, Węgielsztyna i trzech szkół węgorzewskich. Konkurencja była bardzo duża.

Uczestniczyły także w zabawach plastycznych, ruchowych, manualnych, zręcznościowych, zaliczając kolejne konkurencje na karcie uczestnika. Jesteśmy dumni z tak udanego występu naszych uczennic i mamy nadzieję, że będą reprezentować szkołę również w przyszłości.

Dziękujemy także rodzicom za wsparcie i motywowanie dzieci do rozwijania swoich zdolności. Wyjazd na festiwal stał się kolejną lekcją patriotyzmu, integracji i wspólnej zabawy. 

To był bardzo miło spędzony dzień!


 

NASZE WADY W WIERSZACH JANA BRZECHWY

Email

Znalezione obrazy dla zapytania wiersze brzechwy gif

Dnia 25 maja został rozstrzygnięty konkurs plastyczny inspirowany zabawnymi, a zarazem pouczającymi wierszami Jana Brzechwy.

Był on zorganizowany w ramach Ogólnopolskiego Logopedycznego Konkursu Plastycznego pod hasłem "Czy na wady nie ma rady?".

Organizatorka konkursu - pani Dorota Sapela-Wiezorek wręczyła nagrody i dyplomy następującym uczniom z klas I-III i oddziału przedszkolnego:


I miejsce - Oliwier Cichomski,

II miejsce Hubert Oryńczak,

III miejsce- Alicja Gajda

Wyróżnienia uzyskali:

Szymon Woźniak, Julia Mozyro, Kinga Siwek, Magda Sawczuk, Maja Oryńczak, Wojciech Janczura.

Gratulujemy talentu plastycznego!!!


 

WARSZTATY REGIONALNE

Email

Znalezione obrazy dla zapytania legendy mazurskieLegendy, baśnie i podania polskie


Podczas warsztatów dzieci z oddziału przedszkolnego dowiedziały się kilka znaczących informacji dotyczących naszego regionu, wysłuchały podań i legend mazurskich. Jak bardzo dzieci były zainteresowane historią regionu świadczyć mogą wykonane przez nich rysunki, które można obejrzeć w szkolnej bibliotece.

Więcej…
 

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE

Email

Opowieści z Lodowej Krainy

Dnia 17 maja 2018r. uczniowie klas I-III SP i grupa przedszkolaków mieli przyjemność obejrzeć spektakl pt." Opowieści  Z Lodowej Krainy". Zaprezentowali go na scenie WCK w Węgorzewie aktorzy Teatru Współczesnego z Krakowa.

Była to autorska inscenizacja oparta na motywach jednego z najpopularniejszych animowanych filmów ostatniego okresu - „Krainy Lodu” i oryginalnej adaptacji baśni Hansa Christiana Andersena „Królowa Śniegu".

Ta muzyczna opowieść wprowadziła dzieci w baśniowy świat księżniczek, rozbójników i zwierząt przemawiających ludzkim głosem. To wzruszające, ale i zabawne widowisko, pomimo zimowej scenerii - wlało w serca dzieci dużo ciepła i radości i stało się okazją do świetnej zabawy.

Zabawna postać Bałwanka i Renifera wzbudziła uśmiech na twarzach widzów, zaś emocjonująca wędrówka sióstr do Lodowej Krainy, spotkanie z innymi bohaterami baśni zaciekawiły dzieci na tyle, że czekały co wydarzy się dalej. Oczywiście zakończenie było szczęśliwe i dawało przesłanie , ze najważniejsze, aby w życiu kierować się sercem, przyjaźnią i miłością do drugiego człowieka. To pokona wszelkie przeszkody.

Na uwagę zasługuje oprawa artystyczna spektaklu: dekoracje, kostiumy, efekty wizualne i dźwiękowe oraz piękne piosenki i elementy tańca. Nasi uczniowie byli pod dużym wrażeniem tego co zobaczyli na scenie i nagrodzili aktorów gromkimi brawami.

 

KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

Email

Po raz  kolejny 14 maja, odbył się coroczny

FINAŁ MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH.

Tym razem odbył się on w  Radziejach, gdzie młodzież napisała  test sprawdzający ich wiedzę.
Testy w obu częściach konkursu przygotowane były w języku polskim.


Pytania testowe wymagały podstawowej wiedzy w zakresie historii, kultury, polityki oraz geografii Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Na teście pojawiły się zadania typu: multiple-choice, dobieranie w pary, praca z mapką Niemiec i Austrii, uzupełnianie luk.


W finale konkursu udział wzięło 9 uczniów z naszej szkoły i z Pozezdrza.Znalezione obrazy dla zapytania kraje niemieckojęzyczne


A oto wyniki:

I miejsce: Piotr Pieczyński

II miejsce: Tomasz Grochala, Tomasz Ler, Julia Więcławska

III miejsce: Paweł Baran

Wyróżniono także Julię Majewską, Dawida Dacko, Jakuba Ćwierza i Weronikę Domieniuk.

Podsumowaniem konkursu był rajd pieszy brzegiem Jeziora Dobskiego. Młodzież robiła zdjęcia, następnie czytała wspomnienia znanej niemieckiej dziennikarki -Marion Doenhoff z dzieciństwa spędzonego w Sztynorcie.
Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili.

Organizatorem konkursu była Pani Anna Fedyk - nauczycielka języka niemieckiego.
Gratulujmy i zapraszamy wszystkich do zabawy za rok.Uśmiech
Anna Fedyk


 


Strona 4 z 116

Dzisiaj jest: Niedziela
21 Października 2018
Imieniny obchodzą
Bernard, Celina, Dobromił, Elżbieta,
Hilary, Klemencja, Pelagia, Pelagiusz,
Urszula, Wszebora

Do końca roku zostało 72 dni.
Zodiak: Waga
2018
Październik
PnWtŚrCzPtSoNd
11234567
2891011121314
315161718192021
422232425262728
52930311234
DO WAKACJI POZOSTAŁO 245 Days
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj272
mod_vvisit_counterWczoraj224
mod_vvisit_counterW tygodniu1969
mod_vvisit_counterTydzień temu1739
mod_vvisit_counterW miesiącu5247
mod_vvisit_counterMiesiąc temu6719
mod_vvisit_counterRazem374901

Online (20 minut wstecz): 15
Twój IP: 54.92.163.105
,
Dzisiaj: Paź 21, 2018

Sonda

Mój ulubiony przedmiot
 

statystyki

Użytkowników : 13
Artykułów : 807
Odsłon : 224441

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości 
Serwis działa już
4798 dni.