Szkoła Podstawowa w Radziejach

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Szkoła Podstawowa w Radziejach

STYPENDIA DLA UCZNIÓW Z NAJLEPSZYMI WYNIKAMI

Email

Tuż przed Znalezione obrazy dla zapytania najlepszy uczeń plakietkaświętami Bożego Narodzenia Pan Adam Roczniak wręczył ufundowane przez siebie stypendia uczniom, którzy w październiku i listopadzie uzyskali najwyższą średnią ocen.

Za wyniki uzyskane w październiku stypendia odebrali: Kornelia Bubelska i Jakub Adrjanowski (kl. 6);

natomiast w listopadzie najwyższe wyniki uzyskali: Maksymilian Karczmarz (kl. 4) i ponownie Kornelia Bubelska (k. 6).

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

BOŻONARODZENIOWE JASEŁKA I WIGILIA SZKOLNA

Email

 

Znalezione obrazy dla zapytania JASEŁKA gif

"Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy

Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory

Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich

Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski..."


Zawsze z niecierpliwością oczekujemy na nadejście okresu Świąt Bożego Narodzenia. Choć pracy przy przygotowaniach do tych świątecznych spotkań nie brakuje jest to dla wszystkich czas radości.

Myślę, że wszyscy się ze mną zgodzą, iż szkolne jasełka,  powodują, że ta uroczystość ma zawsze swój cudowny nastrój, jest inna niż pozostałe, dostarcza wielu wrażeń i wzruszeń.

W tym roku  uczniowie naszej szkoły przedstawili tradycje bożonarodzeniowe. To była bardzo mądra i głęboka część artystyczna, która skłania do refleksji i zatrzymania się na chwilę w tym, „zabieganym” świecie. Nasze solistki oraz  uzdolniony "anielski chór"  wyćwiczony przez p. Małgorzatę Juszczuk-Jelską w czterech językach (polskim, angielskim, niemieckim, ukraińskim) umilały czas śpiewając kolędy i pastorałki.

Wszyscy widzowie, którzy mieli okazję oglądać  jasełka poddali się nastrojowi chwili.  Melodie kolęd, śpiew czy gra '"aktorów", wywołały wspomnienia, skłaniały do refleksji.

Po przedstawieniu były brawa, gratulacje, a podczas miłego spotkanie przy "szkolnej wigilii" wg  staropolskiej tradycji wszyscy podzielili się opłatkiem, składając sobie wzajemnie życzenia i  próbując wigilijnych potraw.


Wigilijna Święta Noc,

OPodobny obrazd opłatka bije blask, ale gdzieś tam ulicami,

Krążą ci, co są dziś sami,

Pusty talerz dostawiamy, może zbłądzą pod nasz dach?

Wigilijna Święta Noc,

Niesie łaskę w każdy dom,

Serca swoje otwieramy

Dla tych, którzy są dziś z nami

I z czułością wspominamy tych,

Co już odeszli stąd.

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia

Będą czasem spokoju i szczęścia, radości przeżywanej w gronie najbliższych

oraz wytchnienia od codziennych obowiązków.

Niech Nowy Rok przyniesie wszelką pomyślność i pozwoli na spełnienie marzeń.


 

Certyfikat "Szkoła Przyjazna Środowisku"

Email

Miło nam poinformować, iż Szkoła Podstawa w Radziejach zdobyła Certyfikat "Szkoła Przyjazna Środowisku", który przyznany został przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty.

Zostaliśmy wyróżnieni, ponieważ integrujemy społeczność szkolną (uczniów, radę pedagogiczną, pracowników szkoły) i społeczność lokalną wokół działań na rzecz poszanowania zasobów środowiska, podnosimy efektywność oraz atrakcyjność pracy dydaktycznej, a także motywujemy do poszukiwania nowych, ciekawych rozwiązań, w szczególności w obszarze edukacji ekologicznej i zrównoważonego rozwoju.

Certyfikat nadaje rangę przedsięwzięciom podejmowanym przez szkołę, która staje się wzorem do naśladowania. Uzyskaliśmy prawo posługiwania się tytułem w oficjalnych sytuacjach w okresie ważności certyfikatu. Ponadto zostaliśmy wpisani do rejestru Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty.

Mamy ogromną satysfakcję z tego, iż kapituła certyfikatu doceniła nasze działania na rzecz środowiska przyrodniczego, które prowadzimy przy współpracy uczniów, nauczycieli i lokalnej społeczności. Słowa uznania należą się przede wszystkim nieocenionej p. Katarzynie Wojnowskiej, która z zaangażowaniem działa w naszej szkole na rzecz środowiska.

Gratulujemy i dziękujemy.

 

BYŁ U NAS ŚWIĘTY MIKOŁAJ!!!

Email

Znalezione obrazy dla zapytania mikołaj gif

Dzieci co roku czekają z niecierpliwością na przybycie Świętego Mikołaja, który przynosi duży wór prezentów. Oczywiście niektórzy napisali wcześniej listy z prośbą o różne wymarzone upominki.

6 grudnia przypominamy uczniom klas 0-III prawdziwą historię biskupa Mikołaja z Miry, który obdarowywał ubogich, rozdawał żywność i pieniądze oraz pomagał potrzebującym w różnych sytuacjach życiowych, a nawet ratował przed uwięzieniem czy śmiercią. Jego dobroć i miłość dla ludzi była wyjątkowa, dlatego kościół ustanowił go świętym.

Tegoroczne Mikołajki też były radosne za sprawą wizyty św. Mikołaja razem z Panią Mikołajową. Każde dziecko otrzymało prezent ze słodyczami i zabawkami. Podczas rozpakowywania słychać było zachwyty i radość z zawartości podarunku. Dodatkowo dzieci rozwiązały krzyżówkę, rysowały portret Mikołaja, projektowały but na upominki, obejrzały film przesłany przez św. Mikołaja z Laponii oraz śpiewały piosenki.  Niektórzy jeszcze pisali listy do Mikołaja, aby pod choinką w święta coś im miłego i wymarzonego zostawił. Wszyscy poczuli atmosferę zbliżających się świąt.


 

Akcja "Paka dla zwierzaka" i akcja "Zima"

Email

NZnalezione obrazy dla zapytania kot i pies pomocadchodzi zima, a  bezdomne zwierzęta zdane są tylko na nas. Jak co roku węgorzewski TOZ zorganizował akcję "Zima", do której przyłączyła się nasza szkoła akcją "Paka dla zwierzaka".

Wzorem lat ubiegłych w szkole zorganizowana została akcja zbiórki karmy dla zwierząt.

Celem tego przedsięwzięcia była przede wszystkim poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce.

Cieszymy się, że tak wiele osób wzięło udział w naszej akcji oraz, że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny.

Zebraliśmy  7 "pak"*, w której znajdowały się m.in. suche karmy, puszki, smycze, obroże, miski, kasze, makarony, ryż, koce i wiele innych rzeczy niezbędnych zwierzętom.

06.12. pani  Justyna Chrząszcz-Mleczko inspektor węgorzewskiego TOZ-u /Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami/ i pani Brygida poprowadziły pogadankę z dziećmi z przedszkola oraz uczniami kl. I-III nt. pomocy zwierzętom, a ich pupil Cezar /cudowny shih tzu/ był wieeeelką atrakcją spotkania.


Pomagajmy, naprawdę warto! Pamiętajcie, że dobro wraca...


Serdecznie dziękujemy.

 

*kartony ;)


 

POZNAJEMY ZAWODY - GÓRNIK

Email

BarbórkaZnalezione obrazy dla zapytania dzien górnika gif to tradycyjne święto górnicze obchodzone w Polsce 4 grudnia, w dniu św. Barbary, patronki dobrej śmierci i trudnej pracy. Poza górnikami Barbórkę obchodzą także geolodzy i inne osoby wykonujące zawody związane z poszukiwaniem paliw kopalnych.

Z okazji Dnia Górnika zaprosiliśmy do naszej szkoły emerytowanego górnika, a obecnego sołtysa wsi Radzieje Pana Czesława Kułdo.

Przyszedł do nas w galowym mundurze, w pięknej czapce z białym pióropuszem z gęsich piór, a u boku widniała honorowa szpada górnicza z biało-czerwonym paskiem. Opowiedział nam o specyfice pracy górniczej pod ziemią, o wykorzystywanych narzędziach, mundurze roboczym z kaskiem i latarką, kanapkach jedzonych w szybie 500 m pod ziemią i wielu innych ciekawych sytuacjach, zapamiętanych z pracy w kopalni węgla kamiennego na Śląsku.

Dzieci z klas 0-III podziwiały odznaczenia górnicze za prawie 30 lat pracy w tym zawodzie i dowiedziały się, że górnicy witają się za sobą słowami "Szczęść Boże". Nasz gość przyznał, że nie udało mu się spotkać legendarnego Skarbka - ducha kopalni, ale słyszał jego stukanie wielokrotnie. Pokazał też piękną ,pamiątkową lampę górniczą oraz torbę na ramię, w której nosił latarki i inne niezbędne przedmioty. Na zakończenie spotkania dzieci obejrzały film pokazujący dzień z pracy górnika. To było bardzo pouczające spotkanie.


 


Strona 5 z 123

Dzisiaj jest: Wtorek
21 Maja 2019
Imieniny obchodzą
Donat, Donata, Jan, Kryspin, Przecława,
Pudens, Tymoteusz, Walenty, Wiktor,
Wiktoriusz

Do końca roku zostało 225 dni.
Zodiak: Bliźnięta
2019
Maj
PnWtŚrCzPtSoNd
1293012345
26789101112
313141516171819
420212223242526
5272829303112
DO WAKACJI POZOSTAŁO 33 Days
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj219
mod_vvisit_counterWczoraj238
mod_vvisit_counterW tygodniu457
mod_vvisit_counterTydzień temu1805
mod_vvisit_counterW miesiącu5354
mod_vvisit_counterMiesiąc temu7463
mod_vvisit_counterRazem424943

Online (20 minut wstecz): 5
Twój IP: 54.167.47.248
,
Dzisiaj: Maj 21, 2019

Sonda

Mój ulubiony przedmiot
 

statystyki

Użytkowników : 13
Artykułów : 858
Odsłon : 248301

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 
Serwis działa już
5010 dni.