Szkoła Podstawowa w Radziejach

Mistrzostwa Powiatu w Szachach.

Email

W dniu 21.03.2018 r. już po raz czwarty w tym roku szkolnym byliśmy gospodarzami Mistrzostw Powiatu Szkół Podstawowych. Tym razem gościliśmy 46 najlepszych szachistek i szachistów z sześciu szkół. Zawody rozgrywane były na dystansie 7 rund po 10 minut na zawodnika. Prowadzona była klasyfikacja w dwóch kategoriach. Junior: klasy V, VI i VII oraz Młodzik: klasy IV i młodsi. Wyniki mistrzostw:

Znalezione obrazy dla zapytania szachy gif


Kategoria Junior

I   miejsce   Słomka Julia                 Perły

II   miejsce   Kornelia Bubelska         Radzieje

III  miejsce   Patrycja Gajda             Radzieje


I  miejsce   Maksymilian Karczmarz   Radzieje

II  miejsce   Olechnowicz Szymon       SP 1 Węgorzewo

III miejsce   Mateusz  Oćwieja            Radzieje


Kategoria Młodzik

I   miejsce   Kinga Mendalka              Radzieje

II   miejsce   Monika Pasztor               Radzieje

III  miejsce   Wiktoria Gajda               Radzieje


I   miejsce  Natan Korbus                  SP 2  Węgorzewo

II   miejsce  Bratkowski Igor               Radzieje

III  miejsce  Kukuła  Remigiusz            SP 2  Węgorzewo

 

Wyniki wskazują na dominację naszej szkoły w powiecie w tej dyscyplinie sportu. Na 12 miejsc medalowych Radzieje zdobyły 8. Największą niespodzianką było wygranie całego turnieju przez M. Karczmarza, który pokonał faworyta zawodów Sz. Olechnowicza.

Za pierwsze trzy miejsca zawodnicy nagrodzeni zostali medalami i dyplomami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Węgorzewie. Wszyscy uczestnicy mistrzostw otrzymali pamiątkowe dyplomy i smycze ufundowane przez klub sportowy Vęgoria, które wręczył prezes klubu Tadeusz Ciborski.

Zawody sędziowali: Roman Jurek, Władysław Żygadło i Maciej Westfalewicz.

 

Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Starosty Węgorzewskiego

Email

W dniu 18.03.2018 r. nasi szachiści wzięli udział w Otwartym Turnieju Szachowym o Puchar Starosty Węgorzewskiego pani Haliny Faj. Zawody rozegrane zostały na dystansie 9 rund po 15 minut dla zawodnika. W  kategorii dziewcząt dwa miejsca medalowe zdobyły:

I miejsce   Kinga Mendalka

III miejsce   Wiktoria Gajda

Nasi pozostali zawodnicy: Kornelia Bubelska, Monika Pasztor, Jesika Bondziul, Igor Bratkowski i Maksymilian Karczmarz otrzymali słodki upominek, długopis i breloczek z logo powiatu. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymują 6 z wychowania fizycznego za sportową postawę i kondycję. Wyjechaliśmy o 8.45, a powrót do domu to godzina 16.00. Gratulacje należą się wszystkim uczniom za reprezentowanie szkoły na zawodach.

 

Dzień Nowych Technologii w pierwszym dniu wiosny

Email

21 marca 2018 r. obchodzony będzie Dzień Nowych Technologii w Edukacji. Organizatorem jest Ministerstwo Edukacji Narodowej.
W naszej szkole związany będzie z pierwszym dniem wiosny.

Wiosna to czas zmian, nie tylko w przyrodzie, ale również w życiu. To doskonała okazja do realizacji nowych postanowień i planów. Wydłużający się dzień sprzyja dłuższym spacerom, przebywaniu na świeżym powietrzu oraz uprawianiu sportów.
„Bądźmy piękni na wiosnę” – to hasło, które będzie myślą przewodnią imprezy. Głównym celem przedsięwzięcia jest propagowanie wśród dzieci zdrowego stylu życia. Łączy on w sobie zarówno odpowiednie odżywianie, jak i aktywność fizyczną.
Harmonogram imprezy:
1. Prezentacja multimedialna „Bądźmy piękni na wiosnę …” z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, przygotowana przez uczniów z klasy II gimnazjum, realizujących projekt gimnazjalny.
2. Wiosenny Master Chef – ogólnoszkolny konkurs kulinarny z udziałem uczniów i rodziców.
3. Quiz o zdrowiu – interaktywny konkurs z wykorzystaniem platformy Kahoot oraz tabletów i smartfonów, przeznaczony dla klas IV – VII oraz chętnych nauczycieli i  rodziców.


Wiosenny Master Chef – przebieg konkursu:
1.Losowanie warzyw - gospodarz klasy losuje warzywo, które będzie „głównym bohaterem” potrawy.
2. Wykonanie potrawy - uczniowie przygotowują potrawę w czasie 60 minut.
3. Prezentacja pracy - klasa prezentuje przygotowane danie uwzględniając:
• samodzielnie wymyśloną nazwę
• walory zdrowotne warzywa będącego bazą dania
4. Ocena pracy - powołane jury bierze pod uwagę:
• pomysłowość
• smak
• estetykę
• formę prezentacji
5. Dodatkowe punkty klasa może otrzymać za:
• ubiór (np. w kolorze wylosowanego warzywa, fartuch, czapka itp.)
• zaangażowanie rodziców.

Na najlepszych czekają nagrody!

Życzymy udanej zabawy!

 

Prawa kobiet

Email

8 marca obchodzony jest Dzień Kobiet. Każda z nas chce dostać w tym dniu coś wyjątkowego od swojego chłopaka. Czujemy się wtedy docenione i potrzebne.

Niestety, niektóre kobiety jedyne co dostały od swoich partnerów to kilka ciosów, kar i wyzwisk. W niejednym kraju kobiety są wykorzystywane, sprzedawane za około 300 zł i zmuszane do ciężkich prac.Nigdy nie zaznały ani trochę miłości i wsparcia. Nie każda z nas ma szczęście i trafia na chłopaka, który ją wpiera, docenia i szanuje. Zamiast komplementów słyszy obelgi a zamiast ‘Kocham Cię’ słyszy ‘Nienawidzę Cię’. Niejednokrotnie prawa kobiet są łamane z premedytacją. Nikt nie ma prawa obrazić żadnej kobiety, bo to ona nosiła go pod swoim sercem.

Niech każdy się zastanowi, czy na pewno traktował wszystkie kobiety tak, jak należy. O prawach kobiet w różnych częściach świata przygotowywaliśmy plakaty i dowiedzieliśmy się, że jest wiele krajów na świecie, gdzie prawa kobiet są łamane. Taka świadomość jest potrzebna młodym, wkraczającym w dorosłość ludziom, którymi za chwilę będziemy.

Weronika Domieniuk kl. III gim.


 

Warsztaty regionalne: "Moja mała ojczyzna. Dziedzictwo kulturowe w regionie"

Email

Warsztaty regionalne: "Moja mała ojczyzna. Dziedzictwo kulturowe w regionie"

Bardzo często bywa tak, że cudze chwalimy, a swego niestety nie znamy. Dlaczego tak się dzieje? Być może dlatego, że nie wierzymy, iż w naszej najbliższej okolicy może być coś pięknego, atrakcyjnego, wartościowego, unikatowego  i wartego obejrzenia.  Tymczasem w każdym zakątku kraju, w każdym regionie znajdują się piękne miejsca i interesujące pozostałości historyczne. Doceńmy ich piękno.

W trakcie warsztatów dzieci będą poznawały min. bajki, legendy, historie, gwary, także będziemy odwiedzać ciekawe miejsca, by móc docenić i może nawet pokochać nasze regionalne zakątki. Uwierzcie, że warto!

W warsztatach pt. "Cudze chwalicie, swego nie znacie" wzięli udział uczniowie z kl. I-IV.

Uczniowie czytali podania ze zbiorów podań ludowych Mazur "Tragarz duchów""W cieniu Zamkowej Góry" , które to zebrał, przełożył i opracował znany nam wszystkim pan Jerzy, Marek Łapo. Uczniowie zapoznali się min. z podaniami: "O powstaniu mazurskiej krainy ",  jest to "(...) piękna opowieść o powstaniu mazurskiego krajobrazu, cudnej, mitycznej "dziury", a dzięki podaniu  "Pastor i Zawadka" dowiedzieli się ciekawych informacji o wsi Radzieje,  o kościele w Radziejach, i kluczu dóbr sztynorckich.

Młodsi uczestnicy warsztatów słuchali czytanych przez p. Renatę Tumanowicz, p. Bożenkę Bałdygę oraz p.Dorotę Sapela-Wiezorek bajek ze zbioru: "Bajki warmińsko-mazurskie, o diabłach, kłobukach, smątkach i kołbogach" oraz"Legenda o diabelskim kamieniu z Puszczy Boreckiej",  zapoznawali się również z gwarą mazurską.

Do bajki  "Jak Mazur uczył diabła gry na skrzypcach" uczniowie wykonali piękne rysunki, którymi warto się pochwalić. Prace uczniów można podziwiać w szkolnej bibliotece.


 

Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Dowódcy Jednostki Wojskowej

Email

W dniu 04.03.2018 r. nasi szachiści wzięli udział w Otwartym Turnieju Szachowym o Puchar Dowódcy Jednostki w Węgorzewie. Zawody rozegrane zostały na dystansie 9 rund po 15 minut dla zawodnika. W  kategorii dziewcząt tak jak tydzień temu zajęliśmy całe podium:

I miejsce   Kinga Mendalka

II miejsce   Magda Sawczuk

III miejsce   Monika Pasztor

Jesika Bondziul otrzymała nagrody za pierwszy start w turnieju.

Mateusz Oćwieja, dzięki niezwykle pasjonującej walce w ostatniej partii ,zajął  drugie miejsce w kategorii chłopców.  Nasi pozostali zawodnicy: Wiktor Sielawa i Maksymilian Karczmarz otrzymali słodki upominek. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymują 6 z wychowania fizycznego za sportową postawę i kondycję. Wjechaliśmy o 8.45, a powrót do domu to godzina 16.00. Gratulacje należą się wszystkim uczniom za reprezentowanie szkoły na zawodach rangi rejonowej w Węgorzewie.

 


Strona 6 z 114

Dzisiaj jest: Wtorek
14 Sierpnia 2018
Imieniny obchodzą
Alfred, Atanazja, Dobrowój, Euzebiusz,
Kalikst, Kaliksta, Machabeusz

Do końca roku zostało 140 dni.
Zodiak: Lew
2018
Sierpień
PnWtŚrCzPtSoNd
1303112345
26789101112
313141516171819
420212223242526
5272829303112
DO KOŃCA WAKACJI POZOSTAŁO 19 Days
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj163
mod_vvisit_counterWczoraj146
mod_vvisit_counterW tygodniu309
mod_vvisit_counterTydzień temu1289
mod_vvisit_counterW miesiącu2633
mod_vvisit_counterMiesiąc temu7308
mod_vvisit_counterRazem359772

Online (20 minut wstecz): 4
Twój IP: 54.198.195.11
,
Dzisiaj: Sie 14, 2018

Sonda

Mój ulubiony przedmiot
 

statystyki

Użytkowników : 24
Artykułów : 795
Odsłon : 217018

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 99 gości 
Serwis działa już
4730 dni.