Szkoła Podstawowa w Radziejach

Święto Szkoły i Dzień Edukacji Narodowej

Email

"Kluczem do edukacji jest przeżycie piękna..."

Friedrich von Schiller 


Pięknym dniem był piątek 13 X (i wcale nie pechowy), gdy nasza szkoła obchodziła zarówno Dzień Edukacji Narodowej, jak również  Święto Szkoły.

Wielkim, podniosłym  wydarzeniem tego dnia było odnowienie sztandaru szkoły. Miło było patrzeć, jak poczty sztandarowe ze Szkoły Podstawowej w Węgielsztynie, Szkoły Podstawowej nr 2 i Gimnazjum w Węgorzewie, a także Ochotniczej Straży Pożarnej w Radziejach dumnie reprezentowały swoje placówki, a wśród nich najważniejszy...  nasz nowy SZTANDAR SZKOŁY PODSTAWOWEJ W RADZIEJACH, który od tej pory będzie towarzyszył nam podczas wszystkich, najważniejszych wydarzeń szkoły.

Podczas uroczystości  poruszającą i jakże piękną inscenizacją oddano hołd patronom - Bohaterom Września.  Były chwile zadumy, ale również dużo radości i gromkich braw. Absolwenci ze wzruszeniem wspominali czasy, w których sami byli uczniami i składali podziękowania za dobry start w życiu, doceniając pracę szkoły.

Licznie przybyli goście m.in. władze samorządowe, dyrektorzy szkół, absolwenci, fundatorzy sztandaru i zaprzyjaźnionych instytucji  składali na ręce pani dyrektor piękne bukiety kwiatów oraz bon wysokości 1000,00zł dla szkoły od gminy Węgorzewo. Na osłodę, przyjaciel szkoły pan Andrzej Wodzyński wręczył cukiereczki.

Podczas uroczystości wręczone zostały również nagrody dyrektorskie. Za pracę wyróżnione zostały: p.Bożena Bałdyga, p.Katarzyna Wojnowska, p.Dorota Bartulewicz, p.Anna Demska, p.Maria Rzyp oraz pracownicy obsługi p.Zofia Surowiak i p.Wiesław Tołścik. Za włożony wkład i  trud w pracę szkoły nagrodę burmistrza otrzymała nasza pani dyrektor Krystyna Paszkiewicz. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Na zakończenie tak ważnej uroczystości, przewodnicząca rady rodziców p.Bożena Oryl wraz z rodzicami poczęstowały wszystkich przybyłych smacznym tortem:) Dziękujemy.


Niewątpliwie przeżyliśmy dzień pełen wzruszeń i piękna.

 

Nagroda "Zielonego Kaganka" dla Pani K.Wojnowskiej

Email

Z radością informujemy, że nasza nauczycielka – Pani Katarzyna Wojnowska została laureatką nagrody "Zielonego Kaganka". Nagroda została utworzona w 2002 roku z inicjatywy Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku oraz Ełckiego Stowarzyszenia Ekologicznego. Nauczyciele otrzymują nagrodę za wybitne osiągnięcia w dziedzinie edukacji ekologicznej oraz za systematyczną pracę z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi na rzecz zrównoważonego rozwoju Warmii i Mazur. Nagrodę przyznają członkowie Rady Programowej Mazurskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Giżycku i Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku.

Pani K.Wojnowska otrzymała to wyróżnienie za osiągnięcia w dziedzinie edukacji ekologicznej oraz propagowanie ekorozwoju.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych!


 

Nocowanie w Szkole klasy szóstej.

Email

W dniach 6.10.17  i 7.10.17  szósta klasa pod opieką wychowawcy  nocowała w szkole. Nasz pobyt rozpoczęliśmy od wspólnych zakupów. Ponieważ pogoda była niesprzyjająca spacerom i zajęciom na boisku, cały czas spędziliśmy w szkole. Korzystaliśmy z sali sportowej, świetlicy i stołówki. Obiad, kolację i śniadanie spożywaliśmy razem. W ich przygotowaniu pomagały nam panie :  Joanna Mendalka, Edyta Gryszewska i Tatyana Datcko.  Największymi atrakcjami naszego nocowania był nocny spacer po szkole i zasypianie, które trwało bardzo, bardzo długo.  Wspólne oglądanie zdjęć i filmów z klas IV i V przywołało wspomnienia z lat ubiegłych. Nasz wygląd i zachowanie na zdjęciach i filmach dostarczył nam dużo śmiechu i zabawy.   Wychowawca pan M. Westfalewicz przygotował quiz z pytaniami z różnych dziedzin wiedzy. W piątek, quiz wygrała Wiktoria Dacko, a w sobotę Wiktoria Tarnowska. Obie otrzymały nagrody. Na koniec  sprzątnęliśmy wszystkie pomieszczenia i około 14.00 zakończyliśmy kolejne czwarte w historii naszej klasy „Nocowanie w Szkole”.

 

ZAPROSZENIE na ŚWIĘTO SZKOŁY

Email

Dyrektor, rada pedagogiczna i uczniowie

Szkoły Podstawowej  im. Bohaterów Września

w Radziejach

serdecznie zapraszają

na uroczystość Święta Szkoły,

połączoną z przekazaniem nowego sztandaru.

Odbędzie się  ona 13 października 2017 r.

Porządek:

godz. 12.00 – msza święta

godz. 13.00 – uroczystość w szkole

 

Zarządzenie nr 5/17 dyrektora Szkoły Podstawowej w Radziejach z dnia 29 września 2017 r.

Email
Zarządzenie nr 5/17
dyrektora Szkoły Podstawowej w Radziejach
z dnia 29 września 2017 r.
w sprawie ustalenia w roku szkolnym 2017/2018
dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Na podstawie § 5 ust.1 -3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. z 2017 r.; poz. 1603), po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej, rady rodziców i samorządu uczniowskiego zarządzam, co następuje:
§ 1
Ustalam w roku szkolnym 2017/2018 dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych w Szkole Podstawowej w Radziejach:
  • 18, 19, 20 kwietnia 2018 r.
  • 30 kwietnia 2018 r.
  • 2, 4 maja 2018 r.
  • 1 czerwca 2018 r.
§ 2
W dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w Szkole Podstawowej w Radziejach prowadzone będą zajęcia opiekuńczo – wychowawcze.
§ 3
Zarządzenie zostanie podane do publicznej wiadomości poprzez umieszczenie na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej Szkoły Podstawowej.
§ 4
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem wydania.

Dyrektor Zespołu Szkół

Krystyna Paszkiewicz

 

UMIEM PŁYWAĆ

Email
Pływanie jest jedną z najlepszych form rozwoju młodych organizmów, dlatego Szkoła Podstawowa w Radziejach po raz kolejny przystąpiła do projektu Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Projekt "Umiem pływać" ma być przyjemny, ale przede wszystkim pożyteczny. Ma sprawiać dużo radości, bawić, a jednocześnie rozwijać ciało i ducha dzieci. Ważnym aspektem jest również edukacja w zakresie bezpieczeństwa nad wodą. Program zajęć został opracowany przez najlepszych specjalistów z Polskiego Związku Pływackiego, tak więc jest gwarancją efektywnej nauki dzieci.
W bieżącej edycji udział bierze 13 uczniów z klas II i III. Zajęcia na basenie w Ognistym Ptaku w Ogonkach prowadzi instruktor – p. Dariusz Sajewicz. Opiekę nad dziećmi sprawuje p. Bożena Bałdyga.
 


Strona 6 z 104

Dzisiaj jest: Wtorek
12 Grudnia 2017
Imieniny obchodzą
Adelajda, Aleksander, Dagmara, Paramon,
Suliwoj

Do końca roku zostało 20 dni.
Zodiak: Strzelec
2017
Grudzień
PnWtŚrCzPtSoNd
127282930123
245678910
311121314151617
418192021222324
525262728293031
DO WAKACJI POZOSTAŁO 192 Days
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj121
mod_vvisit_counterWczoraj139
mod_vvisit_counterW tygodniu260
mod_vvisit_counterTydzień temu1331
mod_vvisit_counterW miesiącu2216
mod_vvisit_counterMiesiąc temu7162
mod_vvisit_counterRazem301457

Online (20 minut wstecz): 8
Twój IP: 54.196.182.102
,
Dzisiaj: Gru 12, 2017

Sonda

Mój ulubiony przedmiot
 

statystyki

Użytkowników : 24
Artykułów : 732
Odsłon : 176978

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 48 gości 
Serwis działa już
4485 dni.