Szkoła Podstawowa w Radziejach

Konferencja nt. edukacji włączającej

Email

28 lutego 2018 r. nasze dwie Panie: Katarzyna Chędel i Dorota Sapela-Wiezorek wystąpiły w Giżycku na konferencji dotyczącej edukacji włączającej uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, czyli pracy z uczniami posiadającymi orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego.

Konferencję zorganizowały Poradnie Psychologiczno - Pedagogiczne z Giżycka, Węgorzewa i Olecka. Nasze nauczycielki dzieliły się swoimi doświadczeniami i mówiły o pracy z uczniem z afazją.
To wyróżnienie nie tylko dla Pań, ale również dla szkoły, ponieważ do prezentacji w ramach konferencji zostało zaproszonych tylko 5 szkół.

http://www.poregizycko.pl

http://www.facebook.com/bibliotekapore/posts/2030313663959548

 

Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Prezesa Węgorii

Email

W dniu 25.02.2018 r. nasi szachiści wzięli udział w Otwartym Turnieju Szachowym o Puchar Prezesa Klubu Sportowego Vęgoria pana Tadeusza Ciborskiego.

W kategorii dziewcząt od wielu lat jesteśmy bezkonkurencyjni i zajęliśmy całe podium :

I miejsce   Magda Sawczuk

II miejsce   Wiktoria Gajda

III miejsce   Patrycja Gajda

Chłopcy: Mateusz Oćwieja i Wiktor Sielawa mieli trudniejsze zadanie i niestety znaleźli się na IV i V miejscu.

Wszystkich nagrodzono pucharami, medalami i nagrodami rzeczowymi. Nikt ze startujących nie wrócił z pustymi rękami.

Następny turniej: o Puchar Dowódcy Jednostki Wojskowej w Węgorzewie już w najbliższą niedzielę 4 marca.

 

EKOLOGICZNE WARSZTATY

Email

Znalezione obrazy dla zapytania segregacja śmieci gif

Przedszkolaki i uczniowie klas I-III mieli okazję 22 lutego odwiedzić nowoczesny Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie. To tutaj trafiają wszystkie śmieci i odpady z gospodarstw domowych naszej okolicy.

Najpierw zapoznaliśmy się ze specyfiką funkcjonowania placówki, widzieliśmy halę z nowoczesnymi maszynami, sterowaną przez specjalne programy komputerowe, obserwowaliśmy pracę ludzi segregujących odpady do różnych zsypów.

W ten sposób szkło, plastiki i inne przedmioty przekazywane są dalej recyklerom do ponownego odzysku, a tylko niewielka ich część trafia na składowisko. Widzieliśmy przygotowane do transportu palety plastikowych opakowań, aluminium, szkła i innych metali z przeznaczeniem do recyklingu. Zobaczyliśmy także miejsca składowania odpadów organicznych, z których w końcowym etapie powstaje kompost wykorzystywany do nawożenia gleby.

Następnie pani Anna Baranowska pokazała dzieciom makietę całego zakładu i przeprowadziła warsztaty ekologiczne w pracowni Suchego Kuby. Dzieci uczyły się poprawnie segregować śmieci do różnych pojemników. Na zakończenie wykonały samodzielnie zaprojektowany magnes na lodówkę, który ma przypominać w domu o konieczności segregowania śmieci, aby mogły być powtórnie wykorzystane i nie zalegały na wysypiskach przez wiele lat. W ten sposób dbamy o naszą piękną mazurską przyrodę.


 

Mistrzostwa Powiatu w Dwójkach Siatkarskich Szkół Podstawowych.

Email

W dniu 20.02.2018 r. reprezentacja siatkarzy z klasy czwartej w składzie: Roksana Predko, Amelia Wińska, Hanna Tumanowicz, Fabian Hryniuk, Mateusz Wiński i Sebastian Molas, wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu Węgorzewskiego w Dwójkach Siatkarskich.

Obie drużyny zajęły  trzecie miejsca zdobywając puchary, medale i dyplomy. Dziewczęta przegrały w tajbreku 1 : 2, mecz o drugie miejsce z dziewczynami z SP 1.

Chłopcy mieli o wiele trudniejsze zadanie reprezentacja SP 1 to obecny wicemistrz województwa warmińsko-mazurskiego. Walczyliśmy dzielnie, sukcesem był każdy zdobyty punkt.

Po zakończeniu rywalizacji, odwiedziliśmy pizzerię.

Zadowoleni,  wróciliśmy do szkoły z postanowieniem startu w przyszłym roku w trójkach siatkarskich.

 

ZIMOWE KONKURSY

Email

Zimą, w naszej szkole odbyły się na dwa konkursy literackie – na list do babci i dziadka oraz poetycko – plastyczny z okazji Walentynek. Udział w konkursach wzięły uczennice: Magdalena Sawczuk z kl. II SP, która napisała piękny, bardzo wzruszający list do dziadka oraz uczennice z gimnazjum – Magdalena Oryńczak, Karolina Dyniec i Klaudia Czerwińska i Wiktoria Dacko z kl.VI.

Uczestniczki konkursów otrzymały ocenę celującą z języka polskiego, dyplomy z gratulacjami oraz słodki upominek.

Anna Kosmowska


 

ŻYWE SZACHY - PIERWSZA PARTIA GRY

Email

W dniu 16.02.2018 r. po raz pierwszy w historii naszej szkoły rozegrano partię  „żywych szachów”. W tych zawodach wzięły udział dwie drużyny. Białymi figurami grali uczniowie klas III, II gimnazjum i VII sp dowodzeni przez Jakuba Kidaja i Wiktora Sielawę. Czarnymi bierkami rozgrywali partię uczniowie klas VI, V i IV szkoły podstawowej pod dowództwem: Kornelii Bubelskiej i Mateusza Oćwiei.

Na wielkiej szachownicy ustawili się uczniowie. Trzydziestu dwóch  „szachistów wojowników” z symbolami figur i pionów. Na stoliku rozstawiona była szachownica, na której dowódcy obu armii rozgrywali partię. Wszystkie ruchy wykonywane na małej szachownicy przenoszone były na pole bitwy, uczniowie przesuwali się zgodnie ze wskazówkami rozgrywających partię. Rozegraliśmy dwie partie. Nasz pierwszy pojedynek zakończył się remisem 1:1. Wszyscy uczestnicy  otrzymali wafelki ufundowane przez szkolny sklepik „Hiperstonka”.

Następne spotkanie „żywych szachów” zaplanowaliśmy na wiosnę i odbędzie się nie na sali sportowej, ale na podwórku.

 


Strona 7 z 114

Dzisiaj jest: Wtorek
14 Sierpnia 2018
Imieniny obchodzą
Alfred, Atanazja, Dobrowój, Euzebiusz,
Kalikst, Kaliksta, Machabeusz

Do końca roku zostało 140 dni.
Zodiak: Lew
2018
Sierpień
PnWtŚrCzPtSoNd
1303112345
26789101112
313141516171819
420212223242526
5272829303112
DO KOŃCA WAKACJI POZOSTAŁO 19 Days
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj163
mod_vvisit_counterWczoraj146
mod_vvisit_counterW tygodniu309
mod_vvisit_counterTydzień temu1289
mod_vvisit_counterW miesiącu2633
mod_vvisit_counterMiesiąc temu7308
mod_vvisit_counterRazem359772

Online (20 minut wstecz): 4
Twój IP: 54.198.195.11
,
Dzisiaj: Sie 14, 2018

Sonda

Mój ulubiony przedmiot
 

statystyki

Użytkowników : 24
Artykułów : 795
Odsłon : 217018

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 97 gości 
Serwis działa już
4730 dni.