Szkoła Podstawowa w Radziejach

Dzień Nowych Technologii w pierwszym dniu wiosny

Email

21 marca 2018 r. obchodzony będzie Dzień Nowych Technologii w Edukacji. Organizatorem jest Ministerstwo Edukacji Narodowej.
W naszej szkole związany będzie z pierwszym dniem wiosny.

Wiosna to czas zmian, nie tylko w przyrodzie, ale również w życiu. To doskonała okazja do realizacji nowych postanowień i planów. Wydłużający się dzień sprzyja dłuższym spacerom, przebywaniu na świeżym powietrzu oraz uprawianiu sportów.
„Bądźmy piękni na wiosnę” – to hasło, które będzie myślą przewodnią imprezy. Głównym celem przedsięwzięcia jest propagowanie wśród dzieci zdrowego stylu życia. Łączy on w sobie zarówno odpowiednie odżywianie, jak i aktywność fizyczną.
Harmonogram imprezy:
1. Prezentacja multimedialna „Bądźmy piękni na wiosnę …” z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, przygotowana przez uczniów z klasy II gimnazjum, realizujących projekt gimnazjalny.
2. Wiosenny Master Chef – ogólnoszkolny konkurs kulinarny z udziałem uczniów i rodziców.
3. Quiz o zdrowiu – interaktywny konkurs z wykorzystaniem platformy Kahoot oraz tabletów i smartfonów, przeznaczony dla klas IV – VII oraz chętnych nauczycieli i  rodziców.


Wiosenny Master Chef – przebieg konkursu:
1.Losowanie warzyw - gospodarz klasy losuje warzywo, które będzie „głównym bohaterem” potrawy.
2. Wykonanie potrawy - uczniowie przygotowują potrawę w czasie 60 minut.
3. Prezentacja pracy - klasa prezentuje przygotowane danie uwzględniając:
• samodzielnie wymyśloną nazwę
• walory zdrowotne warzywa będącego bazą dania
4. Ocena pracy - powołane jury bierze pod uwagę:
• pomysłowość
• smak
• estetykę
• formę prezentacji
5. Dodatkowe punkty klasa może otrzymać za:
• ubiór (np. w kolorze wylosowanego warzywa, fartuch, czapka itp.)
• zaangażowanie rodziców.

Na najlepszych czekają nagrody!

Życzymy udanej zabawy!

 

Prawa kobiet

Email

8 marca obchodzony jest Dzień Kobiet. Każda z nas chce dostać w tym dniu coś wyjątkowego od swojego chłopaka. Czujemy się wtedy docenione i potrzebne.

Niestety, niektóre kobiety jedyne co dostały od swoich partnerów to kilka ciosów, kar i wyzwisk. W niejednym kraju kobiety są wykorzystywane, sprzedawane za około 300 zł i zmuszane do ciężkich prac.Nigdy nie zaznały ani trochę miłości i wsparcia. Nie każda z nas ma szczęście i trafia na chłopaka, który ją wpiera, docenia i szanuje. Zamiast komplementów słyszy obelgi a zamiast ‘Kocham Cię’ słyszy ‘Nienawidzę Cię’. Niejednokrotnie prawa kobiet są łamane z premedytacją. Nikt nie ma prawa obrazić żadnej kobiety, bo to ona nosiła go pod swoim sercem.

Niech każdy się zastanowi, czy na pewno traktował wszystkie kobiety tak, jak należy. O prawach kobiet w różnych częściach świata przygotowywaliśmy plakaty i dowiedzieliśmy się, że jest wiele krajów na świecie, gdzie prawa kobiet są łamane. Taka świadomość jest potrzebna młodym, wkraczającym w dorosłość ludziom, którymi za chwilę będziemy.

Weronika Domieniuk kl. III gim.


 

Warsztaty regionalne: "Moja mała ojczyzna. Dziedzictwo kulturowe w regionie"

Email

Warsztaty regionalne: "Moja mała ojczyzna. Dziedzictwo kulturowe w regionie"

Bardzo często bywa tak, że cudze chwalimy, a swego niestety nie znamy. Dlaczego tak się dzieje? Być może dlatego, że nie wierzymy, iż w naszej najbliższej okolicy może być coś pięknego, atrakcyjnego, wartościowego, unikatowego  i wartego obejrzenia.  Tymczasem w każdym zakątku kraju, w każdym regionie znajdują się piękne miejsca i interesujące pozostałości historyczne. Doceńmy ich piękno.

W trakcie warsztatów dzieci będą poznawały min. bajki, legendy, historie, gwary, także będziemy odwiedzać ciekawe miejsca, by móc docenić i może nawet pokochać nasze regionalne zakątki. Uwierzcie, że warto!

W warsztatach pt. "Cudze chwalicie, swego nie znacie" wzięli udział uczniowie z kl. I-IV.

Uczniowie czytali podania ze zbiorów podań ludowych Mazur "Tragarz duchów""W cieniu Zamkowej Góry" , które to zebrał, przełożył i opracował znany nam wszystkim pan Jerzy, Marek Łapo. Uczniowie zapoznali się min. z podaniami: "O powstaniu mazurskiej krainy ",  jest to "(...) piękna opowieść o powstaniu mazurskiego krajobrazu, cudnej, mitycznej "dziury", a dzięki podaniu  "Pastor i Zawadka" dowiedzieli się ciekawych informacji o wsi Radzieje,  o kościele w Radziejach, i kluczu dóbr sztynorckich.

Młodsi uczestnicy warsztatów słuchali czytanych przez p. Renatę Tumanowicz, p. Bożenkę Bałdygę oraz p.Dorotę Sapela-Wiezorek bajek ze zbioru: "Bajki warmińsko-mazurskie, o diabłach, kłobukach, smątkach i kołbogach" oraz"Legenda o diabelskim kamieniu z Puszczy Boreckiej",  zapoznawali się również z gwarą mazurską.

Do bajki  "Jak Mazur uczył diabła gry na skrzypcach" uczniowie wykonali piękne rysunki, którymi warto się pochwalić. Prace uczniów można podziwiać w szkolnej bibliotece.


 

Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Dowódcy Jednostki Wojskowej

Email

W dniu 04.03.2018 r. nasi szachiści wzięli udział w Otwartym Turnieju Szachowym o Puchar Dowódcy Jednostki w Węgorzewie. Zawody rozegrane zostały na dystansie 9 rund po 15 minut dla zawodnika. W  kategorii dziewcząt tak jak tydzień temu zajęliśmy całe podium:

I miejsce   Kinga Mendalka

II miejsce   Magda Sawczuk

III miejsce   Monika Pasztor

Jesika Bondziul otrzymała nagrody za pierwszy start w turnieju.

Mateusz Oćwieja, dzięki niezwykle pasjonującej walce w ostatniej partii ,zajął  drugie miejsce w kategorii chłopców.  Nasi pozostali zawodnicy: Wiktor Sielawa i Maksymilian Karczmarz otrzymali słodki upominek. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymują 6 z wychowania fizycznego za sportową postawę i kondycję. Wjechaliśmy o 8.45, a powrót do domu to godzina 16.00. Gratulacje należą się wszystkim uczniom za reprezentowanie szkoły na zawodach rangi rejonowej w Węgorzewie.

 

Konferencja nt. edukacji włączającej

Email

28 lutego 2018 r. nasze dwie Panie: Katarzyna Chędel i Dorota Sapela-Wiezorek wystąpiły w Giżycku na konferencji dotyczącej edukacji włączającej uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, czyli pracy z uczniami posiadającymi orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego.

Konferencję zorganizowały Poradnie Psychologiczno - Pedagogiczne z Giżycka, Węgorzewa i Olecka. Nasze nauczycielki dzieliły się swoimi doświadczeniami i mówiły o pracy z uczniem z afazją.
To wyróżnienie nie tylko dla Pań, ale również dla szkoły, ponieważ do prezentacji w ramach konferencji zostało zaproszonych tylko 5 szkół.

http://www.poregizycko.pl

http://www.facebook.com/bibliotekapore/posts/2030313663959548

 

Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Prezesa Węgorii

Email

W dniu 25.02.2018 r. nasi szachiści wzięli udział w Otwartym Turnieju Szachowym o Puchar Prezesa Klubu Sportowego Vęgoria pana Tadeusza Ciborskiego.

W kategorii dziewcząt od wielu lat jesteśmy bezkonkurencyjni i zajęliśmy całe podium :

I miejsce   Magda Sawczuk

II miejsce   Wiktoria Gajda

III miejsce   Patrycja Gajda

Chłopcy: Mateusz Oćwieja i Wiktor Sielawa mieli trudniejsze zadanie i niestety znaleźli się na IV i V miejscu.

Wszystkich nagrodzono pucharami, medalami i nagrodami rzeczowymi. Nikt ze startujących nie wrócił z pustymi rękami.

Następny turniej: o Puchar Dowódcy Jednostki Wojskowej w Węgorzewie już w najbliższą niedzielę 4 marca.

 


Strona 8 z 116

Dzisiaj jest: Niedziela
21 Października 2018
Imieniny obchodzą
Bernard, Celina, Dobromił, Elżbieta,
Hilary, Klemencja, Pelagia, Pelagiusz,
Urszula, Wszebora

Do końca roku zostało 72 dni.
Zodiak: Waga
2018
Październik
PnWtŚrCzPtSoNd
11234567
2891011121314
315161718192021
422232425262728
52930311234
DO WAKACJI POZOSTAŁO 245 Days
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj284
mod_vvisit_counterWczoraj224
mod_vvisit_counterW tygodniu1981
mod_vvisit_counterTydzień temu1739
mod_vvisit_counterW miesiącu5259
mod_vvisit_counterMiesiąc temu6719
mod_vvisit_counterRazem374913

Online (20 minut wstecz): 4
Twój IP: 54.92.163.105
,
Dzisiaj: Paź 21, 2018

Sonda

Mój ulubiony przedmiot
 

statystyki

Użytkowników : 13
Artykułów : 807
Odsłon : 224453

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 
Serwis działa już
4798 dni.