Szkoła Podstawowa w Radziejach

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Szkoła Podstawowa w Radziejach

Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych klasy VII i VIII

Email

W dniu 2Podobny obraz0.11.2018 r. reprezentacja tenisa stołowego brała udział w Mistrzostwach Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym.

Ogromny sukces odniosły nasze dziewczyny: Julia Majewska i Maja Wutkie. Po zaciętej walce zostały mistrzyniami powiatu i awansowały do rozgrywek rejonowych. Nie jest to pierwszy sukces naszych dam. Dwukrotnie zdobywały wicemistrzostwo powiatu. W swoim dorobku medalowym mają również trzecie miejsce w rozgrywkach rejonowych.

Życzymy im powtórzenia  sukcesu sprzed dwóch lat  w Lidzbarku Warmiński, tam rozgrywane są zawody rejonowe.

W klasyfikacji indywidualnej nasze dziewczyny zajęły: Maja czwarte, a  Julka piąte miejsce.

Chłopcy w składzie Julian Tymcio, Bartosz Narbutowicz i Mateusz Oćwieja walczyli bardzo dzielnie, ale zajęli dopiero siódme miejsce drużynowo. W klasyfikacji indywidualnej najlepsze, trzynaste miejsce, zdobył Julek.

 

Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych klasy VI i młodsi.

Email

W dniu 15.11.2018 r. byliśmy gospodarzami Mistrzostw Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym (rocznik 2006 i młodsi). Zawody otworzyły dwie panie : Barbara Dawcewicz reprezentująca Starostwo Powiatowe i Krystyna Paszkiewicz dyrektorka Szkoły w Radziejach. W zawodach wystartowało 24 zawodników z  Pereł, Węgielsztyna, Sobiech, Buder i Radziej. Sędzią głównym zawodów był pan Bogdan Rabij, pomagali mu uczniowie z S.P. Radzieje sędziujący przy stołach.

Wyniki zawodów :

Dziewczęta

I     Sobiechy             J. Szewczuwianiec, A. MackiewiczZnalezione obrazy dla zapytania tenis stołowy gif

II    Węgielsztyn        A. Haratym, A. Pucyk, D. Kochan

III    Radzieje              A. Juran, K. Bubelska, P. Gajda

Chłopcy

I     Perły                   R. Kowalik, Ł. Kukuła, K. Wojciechowski

II    Sobiechy             D. Bajkowski, J. Walczak

III    Budry                  I. Rapita, Ł. Urbanowicz

IV   Radzieje             J. Adrjanowski, O. Mazur, M. Molas

Za trzy pierwsze miejsca  zawodnicy otrzymali statuetki i medale, miejsca dalsze nagrodzone zostały dyplomami.

Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe.


 

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - SETNA ROCZNICA

Email

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w naszej szkole, miały charakter wyjątkowy.

W piątek 9 listopada o godzinie 11ej uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście zebrali się na sali gimnastycznej, gdzie przy dźwiękach "Roty", rozpoczęła się uroczystość. Ta nietypowa godzina spotkania, związana była z ogólnopolską akcją wspólnego śpiewania hymnu narodowego, które rozpocząć się miało o godzinie 11:11. Mazurek Dąbrowskiego brzmiał imponująco w wykonaniu wszystkich, nawet najmłodszych uczniów, którzy gromko odśpiewali cztery zwrotki Pieśni Legionów Polskich we Włoszech.

Na wstępie części artystycznej nastąpiło przekazanie Znicza Niepodległości, który w ramach realizowanego  w szkole  projektu międzyprzedmiotowego pod nazwą Sztafeta Niepodległości, klasa ósma przekazywała klasie siódmej. Od piątku znicz płonie pod opieką uczniów siódmej klasy, która w tym czasie opracowuje temat powstań narodowowyzwoleńczych. Efekty swojej pracy zaprezentują w kolejny piątek przekazując znicz klasie szóstej.

W blasku płonącego znicza odbyła się część artystyczna. Na wstępie rozbrzmiała pieśń "Żeby Polska była Polską", a później przeplatane opowieścią narratora o historii Polski, deklamacje wierszy i piosenki patriotyczne odśpiewane przez solistki i szkolny chór pod batutą Pani Małgorzaty Juszczuk- Jelskiej. Pięknie zaśpiewane  tradycyjne pieśni legionowe: "Piechota', "My Pierwsza brygada" poprzedził "Polonez Ogińskiego", przy którego dźwiękach tańczyli uczniowie klasy czwartej pod kierownictwem Pana Macieja Westfalewicza.

Zamknięcie uroczystości było niezwykle wzruszające. Uczniowie najstarszych klas odtańczyli taniec z szarfami w barwach flagi narodowej. Skomplikowany choreograficznie układ robił na zgromadzonych ogromne wrażenie. Na koniec na tle rozpostartych wstążek w barwach flagi zabrzmiał wiersz „Dzisiaj wielka jest rocznica” i wystrzelone zostały dwie tuby biało - czerwonego konfetti.

Finał uroczystości stanowiło posadzenie obok szkoły Dębu Wolności. Z powodu  niesprzyjającej pogody, uczniowie obserwowali ten doniosły moment, przez okna budynku. Tegoroczna uroczystość z okazji 11-ego listopada pozostanie na pewno w pamięci uczestników jako wyjątkowa i wzruszająca.  Obchody 100-lecia niepodległości w naszej szkole trwają nadal, ponieważ wciąż kolejnym klasom towarzyszy Znicz Niepodległości, który skłania do refleksji nad przeszłością naszej ojczyzny i wielkich czynów naszego narodu.

 

PROJEKT "RAZEM DLA NIEPODLEGŁEJ"

Email

Dzisiaj wieZnalezione obrazy dla zapytania symbole narodowe giflka jest rocznica –

jedenasty listopada!…

Tym, co zmarli za Ojczyznę,

hołd wdzięczności Polska składa.

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie klas I-III realizowali projekt edukacyjny pod hasłem "Razem dla Niepodległej". Sami zaplanowali i zrealizowali w ciągu tygodnia różne działania indywidualne i grupowe, których efekty zaprezentowali w piątek 9 listopada.

Były to pieśni patriotyczne, scenki historyczne, prezentacje multimedialne pod hasłem "Kocham Polskę", plakaty, rysunki, składanki papierowe, recytacje wierszy oraz taniec krakowiak. Ponadto dzieci wykonały biało-czerwone kotyliony i dekoracje korytarza szkolnego.Było pięknie i uroczyście, zaś uczniowie byli dumni ze swojej pracy i tak godnego uczczenia Święta Niepodległości.


 

Turniej Szkół Wiejskich z okazji Święta Niepodległości

Email

W dniu 07.11.2018 Znalezione obrazy dla zapytania puchar gifr. rozegrany został w naszej szkole Dwudziesty Turniej Gier i Zabaw Szkół Wiejskich z okazji Święta Niepodległości.

Zawody oficjalnie otworzyła pani dyrektor  Krystyna Paszkiewicz. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, przystąpiliśmy do rywalizacji.   W zawodach brało udział 130 zawodników  ze szkół w Perłach, Węgielsztyna i Radziej. Rozegraliśmy jedenaście konkurencji. Zawodnicy musieli pokonywać tory przeszkód, biegać z różnymi przyborami, wykazać się refleksem i szybkością reakcji.

W tym roku,  każda szkoła przygotowała konkurencje niespodzianki, co uatrakcyjniło nasze zmagania.  Poszczególne konkurencje wykonywali wszyscy uczniowie. Na koniec zawodów ogłoszone zostały wyniki. W tym roku zwycięzcami zostali wszyscy uczestnicy. Kapitanowie szkół odebrali pamiątkowe dyplomy za udział i nagrody w postaci sprzętu sportowego ufundowane przez OSiR w Węgorzewie.

Organizatorem zawodów, który przygotował i  przeprowadził rozgrywki,  był nauczyciel wychowania fizycznego Maciej Westfalewicz. Do zobaczenia za rok na kolejny turnieju.


 

"100 Szachistów na 100 lecie Państwa Polskiego

Email

W dnZnalezione obrazy dla zapytania szachy gifiu 06.11.2018 r. w Węgorzewie rozegrany został Turniej Szachowy „ 100 Szachistów na 100 Lecie Państwa Polskiego”. My, nie tylko startowaliśmy, ale  wspólnie z sekcją szachową CWKS Vęgoria byliśmy organizatorami tego turnieju.

Pani starosta, Halina Faj, otworzyła  turniej życząc wszystkim zwycięstwa. Następnie głos zabrał  prezes CWKS Vęgoria pan Tadeusz Ciborski, dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tak wielkiego turnieju.

Po odśpiewaniu hymnu rozpoczęliśmy nasze zmagania. Rozegraliśmy siedem rund po 10 minut na zawodnika. Nad sprawnym przebiegiem rozgrywek czuwał sędzia główny pan Jurek Roman. Pomagali mu panowie : Bogdan Wolski, Tadeusz Mróz i Władysław Żygadło – szachiści z CWKS Vęgoria.

W zawodach wystartowało 68 szachistów z siedmiu szkół, podzielonych na trzy kategorie. Nie udało się zebrać pełnej setki.  Nie wystartowały szkoły z Buder i Pozezdrza. Myślę , że za rok w turnieju weźmie udział  101 szachistów.

Nasze miejsca medalowe  w kategorii dziewcząt : IV klasa sp i młodsi. Pierwsza była Kinga Mendalka, druga Monika Pasztor, a trzecie miejsce zajęła Wiktoria Gajda. Również pierwsze miejsce w tej kategorii zdobył Maksymilian Karczmarz . Mateusz Oćwieja był trzeci w kategorii klasy V- VIII sp

Nasza reprezentacja liczyła 13 zawodników. Oprócz wymienionych reprezentowali nas : Dorota Kurzyp, Magda Sawczuk, Patrycja Gajda, Dominik Gajda, Jakub Kidaj, Tomasz Grochala, Bartłomiej Sobolewski i Igor Bratkowski. Wszyscy zajęli wysokie miejsca w swoich kategoriach.

Chciałbym podkreślić, że Kinga  zajęła   drugie miejsce  wśród wszystkich graczy, a Maks był trzeci.

Każdy uczestnik otrzymał za udział pamiątkowy dyplom, długopis, smycz, mini latarkę i słodki poczęstunek. Najlepsi otrzymali puchary, statuetki i dyplomy ufundowane przez Starostwo, Vęgorię i SP Radzieje.

 

 


Strona 10 z 127

Dzisiaj jest: Piątek
18 Października 2019
Dzień Pracownika Służby Zdrowia
Imieniny obchodzą
Julian, Łukasz, René
Do końca roku zostało 75 dni.
Zodiak: Waga
2019
Październik
PnWtŚrCzPtSoNd
130123456
278910111213
314151617181920
421222324252627
528293031123
DO WAKACJI POZOSTAŁO 252 Days
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj139
mod_vvisit_counterWczoraj387
mod_vvisit_counterW tygodniu1953
mod_vvisit_counterTydzień temu2964
mod_vvisit_counterW miesiącu6802
mod_vvisit_counterMiesiąc temu10019
mod_vvisit_counterRazem473344

Online (20 minut wstecz): 7
Twój IP: 3.85.245.126
,
Dzisiaj: Paź 18, 2019

Sonda

Mój ulubiony przedmiot
 

statystyki

Użytkowników : 13
Artykułów : 882
Odsłon : 269498

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 162 gości 
Serwis działa już
5160 dni.