Szkoła Podstawowa w Radziejach

„Nauka gry w szachy”

Email

W dniu 27.04.2017 r. II klasa szkoły podstawowej w której realizowana jest innowacja pedagogiczna „Nauka gry w szachy”, miała gości. Byli to przedstawiciele sekcji szachowej klubu Vęgoria z Węgorzewa Tadeusz Mróz i Władysław Żygadło. Panowie są wielokrotnymi zwycięzcami turniejów szachowych. W trakcie spotkania opowiadali o swoich początkach gry w szachy, zachęcali do nauki gry i odpowiadali na pytania uczniów. Następnie rozegrali partie szachowe z młodymi szachistami systemem symultany (jeden zawodnik gra jednocześnie z kilkoma szachistami). Panowie bardzo chwalili umiejętności szachowe naszych uczniów zdobyte w przeciągu tego roku szkolnego. Zapraszali na turnieje szachowe organizowane w Węgorzewie. Zaplanowaliśmy następne spotkanie na koniec innowacji pedagogicznej w przyszłym roku. Nasi goście otrzymali pamiątkowe dyplomy.

 

Bajki i satyry Ignacego Krasickiego

Email
Po raz czwarty wzięliśmy udział w "Głośnym czytaniu", organizowanym przez Zespół Szkół Zawodowych w Węgorzewie. Naszą szkołę reprezentowały dyrektor - Krystyna Paszkiewicz i przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Dominika Majewska. Bajki i satyry Ignacego Krasickiego czytało w sumie 30 osób. Wśród nich: Burmistrz Węgorzewa, Starosta Węgorzewski, dyrektorzy szkół, nauczyciele, uczniowie i przedstawiciele różnych węgorzewskich instytucji.
 

WARSZTATY WIELKANOCNE

Email

Znalezione obrazy dla zapytania pisanki gifUczniowie klas I-III oraz przedszkolaki wraz z wychowawczyniami 11 kwietnia uczestniczyli w Warsztatach Wielkanocnych, które odbyły się w Zakładzie Szklanych Ozdób "Firma Doroszko" w Kętrzynie.

Najpierw uczestnicy wycieczki zobaczyli jak powstają szklane ozdoby, a następnie jak je można pięknie pomalować i udekorować.Każde dziecko wykonało swoje wielkanocne pisanki.

Następnie odbyło się zwiedzanie Zaczarowanej Krainy Bajek, mieniącej się bombkami i światełkami.W tym czasie wyschły przygotowane wcześniej ozdoby i można je było starannie zapakować do pudełek.

Warsztaty wprowadziły uczniów w świąteczny nastrój i stanowiły niezłą lekcję rękodzieła.


 

KONKURS PLASTYCZNY "MÓJ NIEPEŁNOSPRAWNY PRZYJACIEL"

Email

 

 

W marcu ogłoszony został Międzyszkolny konkurs plastyczny dla klas I-III szkoły podstawowej pod hasłem „Mój niepełnosprawny przyjaciel”.

Bardzo nam miło poinformować, że wzięło w nim udział łącznie 36 uczniów z 4 szkół:

  • Szkoły Podstawowej nr 1 z oddziałami integracyjnymi w Kętrzynie
  • Szkoły Podstawowej nr 1 w Węgorzewie
  • Szkoły Podstawowej nr 2 w Węgorzewie
  • Szkoły Podstawowej w Radziejach

Dnia 3 kwietnia komisja konkursowa w składzie: p. Elżbieta Wodzyńska, p. Maria Rzyp i p. Edyta Sajewicz miała duży problem z oceną tak pięknych i różnorodnych prac plastycznych.  Wybrała prace zgodnie z kryteriami zawartymi w regulaminie konkursu i ustaliła następujące wyniki w kategorii poszczególnych klas:

KLASY I

I miejsce – Hubert Kiełbasa SP nr 2 Węgorzewo

II miejsce – Kinga Siwek SP Radzieje

III miejsce –Magdalena Sawczuk SP Radzieje,  Julia Mozyro SP Radzieje

Nagrody pocieszenia: Hubert Oryńczak SP Radzieje, Zuzanna Młyńska SP nr Węgorzewo, Vanessa Bielska SP nr 2 Węgorzewo

KLASY II

I miejsce – Wiktoria Rakiel SP nr 1 w Kętrzynie

II miejsce – Jakub Wutke SP Radzieje

III miejsce – Joanna Jurkian SP nr 1 Kętrzyn,  Maksymilian Karczmarz SP Radzieje

Wyróżnienie: Kornelia Pissarek SP nr 1 Węgorzewo, Kinga Mendalka SP Radzieje

Nagrody pocieszenia: SP Radzieje: Wiktoria Gajda, Monika Pasztor, Sandra Narbutowicz, Wojciech Jankowski, Julia Pietrusiewicz SP nr 1 w Kętrzynie: Amelia Nałysnyk, Małgorzata Jarzynka, Zuzanna Wróbel, SP nr 1 Węgorzewo: Alicja Kmiecik, Wojciech Wantuch, Kacper Sobiesiek, Bartłomiej Skibiński

KLASY III

I miejsce – Izabela Zborowska SP nr 1 Kętrzyn

II miejsce – Adam Świacki SP nr 1 Kętrzyn

III miejsce – Oliwia Tkacz SP Radzieje

Wyróżnienie: Maja Jachimek SP nr 1 Kętrzyn

Nagrody pocieszenia: SP nr 1 Kętrzyn: Adam Warno, Weronika Sędrowska, Łukasz Tomczak, Agnieszka Groszewska, Amelia Morawska, Katarzyna Bukowska, Agnieszka Domurad

Laureaci konkursu otrzymali nagrody niespodzianki i dyplomy,  a pozostali uczestnicy słodkie nagrody pocieszenia. Wszystkie prace plastyczne można podziwiać na wystawie przygotowanej na korytarzu szkolnym.

Dziękujemy rodzicom i  nauczycielom, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie konkursu oraz przede wszystkim  uczestnikom.

Mamy nadzieję, że tematyka konkursu dała wszystkim do myślenia i uwrażliwi na potrzeby ludzi niepełnosprawnych, którzy tak jak my potrzebują szacunku, akceptacji i przyjaciół.

Organizatorzy konkursu: p. Bożena Bałdyga i p. M. Juszczuk-Jelska


 

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Email

Znalezione obrazy dla zapytania światowy dzień autyzmuW związku z obchodami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, w poniedziałek - 3 kwietnia uczniowie, nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni naszej szkoły  włączyli się w ogólnopolską akcję „Zaświeć się na niebiesko”. Na znak solidarności z osobami z autyzmem wszyscy założyli niebieskie ubrania.

Najpierw uczniowie klas 0-III obejrzeli krótki film, którego celem  było zapoznanie uczniów z tematyką autyzmu, pomoc w zrozumieniu ich trudności w rozumieniu świata, reagowaniu na bodźce otoczenia, uwrażliwienie uczniów na specyficzne zachowania takich osób.

Poruszony został również problem ludzi niepełnosprawnych, którzy potrzebują naszej akceptacji i równego traktowania. Z myślą o nich, wszyscy uczniowie i nauczyciele założyli bransoletkę z niebieskim koralikiem, który symbolizował niepełnosprawnego przyjaciela.

Następnie niebieski korowód wyruszył na spacer po Radziejach, trzymając w rękach niebieskie balony i kwiaty przygotowane specjalnie na tę okoliczność. Po drodze roznosił się wesoły hałas instrumentów, śpiew wiosennych piosenek. Rozwieszone zostały plakaty informujące społeczność wsi o akcji szkolnej.

Obchody Dnia Autyzmu w naszej szkole przygotowała p. Bożena Bałdyga - nasz szkolny socjoterapeuta we współpracy z wychowawcami klas młodszych.

Mamy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły dla wszystkich osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych będą okazywać szacunek, zrozumienie, pomoc i przyjaźń, bo takie wartości promujemy.


 

INNOWACJE W NAUCZANIU

Email
Z radością informuję, że wszystkie 3 innowacje, zgłoszone do Kuratorium Oświaty, zostały zaakceptowane i wpisane do wojewódzkiego wykazu innowacji realizowanych w placówkach oświatowych. Zajęcia innowacyjne nauczyciele prowadzą w Szkole Podstawowej.
Są to:

Szachy w szkole – realizacja na zajęciach szachowych w klasie II (p. Maciej Westfalewicz)

Scrabble dla języka – realizacja na lekcjach języka angielskiego (p. Dorota Bartulewicz)
Bajkoterapia - „Czarodziejskie bajki” - realizacja na zajęciach pozalekcyjnych w klasach I– III (p. Bożena Bałdyga)
 


Strona 10 z 104

Dzisiaj jest: Wtorek
12 Grudnia 2017
Imieniny obchodzą
Adelajda, Aleksander, Dagmara, Paramon,
Suliwoj

Do końca roku zostało 20 dni.
Zodiak: Strzelec
2017
Grudzień
PnWtŚrCzPtSoNd
127282930123
245678910
311121314151617
418192021222324
525262728293031
DO WAKACJI POZOSTAŁO 192 Days
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj123
mod_vvisit_counterWczoraj139
mod_vvisit_counterW tygodniu262
mod_vvisit_counterTydzień temu1331
mod_vvisit_counterW miesiącu2218
mod_vvisit_counterMiesiąc temu7162
mod_vvisit_counterRazem301459

Online (20 minut wstecz): 9
Twój IP: 54.196.182.102
,
Dzisiaj: Gru 12, 2017

Sonda

Mój ulubiony przedmiot
 

statystyki

Użytkowników : 24
Artykułów : 732
Odsłon : 176982

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 68 gości 
Serwis działa już
4485 dni.